Krajevna knjižnica Senovo

Redni odpiralni čas

(od 1. septembra do 30. junija)

Ponedeljek: 12.00–18.00

Četrtek: 12.00–18.00

Poletni odpiralni čas

(od 1. julija do 31. avgusta)

Ponedeljek: 12.00–18.00

Četrtek: zaprto

Knjižnica na Senovem deluje od leta 2005 in se nahaja v obnovljenih prostorih stavbe, ki jo mnogi domačini še danes poznajo kot stavbo rudniške uprave. Z izvajanjem knjižničnih storitev in dejavnosti se aktivno vključuje v kulturno, izobraževalno in družbeno življenje na južnem pobočju Bohorja. Pri izvajanju svojega poslanstva sodeluje z vrtcem, šolo, kulturnimi, društvenimi in drugimi organizacijami v lokalnem okolju. Knjižnični prostor obiskovalce vabi, da sedejo v enega izmed njegovih kotičkov in se prepustijo branju, listanju časopisov, brskanju po gradivu in svetovnem spletu. Najmlajšim obiskovalcem je namenjen igralni kotiček. Posebno skrb posvečamo mladim bralcem, s katerimi se družimo v okviru pravljičnih ur, ustvarjalnih delavnic, pravljične joge, lutkovnih predstav, bibliopedagoških ur in bralnih projektov, z odraslimi bralci pa odpiramo teme v bralnem krožku DU Senovo, na potopisnih in strokovnih predavanjih, literarnih in domoznanskih prireditvah ali manj formalno v nepogrešljivih vsakdanjih pogovorih.