Krajevna knjižnica Videm

Redni odpiralni čas

(od 1. septembra do 30. junija)

Torek: 15.00–18.00

Četrtek: 15.00–18.00

Poletni odpiralni čas

(od 1. julija do 31. avgusta)

Torek: 15.00–18.00

Četrtek: zaprto

Knjižnica na Vidmu deluje že od leta 1983 v prostorih enega od stanovanjskih blokov, ki so bili leta 2008 obnovljeni. Čeprav je prostorsko omejena, deluje namreč le na 40 m², je v tem delu mesta Krško še kako dobrodošla. Njena odprta vrata omogočajo marsikateremu otroku prva potovanja v zanimivi svet odkrivanja abecede, zlaganja prvih besed in stavkov ter čez leta z odraščanjem tudi branje romanov ali iskanje literature za šolske naloge. Zaradi bližine doma je pri nabiranju literature za branje v prostem času nepogrešljiva tudi marsikateremu odraslemu.

S širjenjem bralne kulture in omogočanjem dostopa do informacij ima videmska knjižnica pomembno vlogo v skrbi za dvig kvalitete življenja v okolju, čeprav izvaja knjižnično dejavnost zaradi pomanjkanja prostora v omejenem obsegu. Uporabnikom nudi izposojo knjižnega in časopisnega gradiva ter informiranje o dejavnostih in dogodkih v osrednji knjižnici. V knjižnico zahajajo uporabniki različnih generacij, med njimi je veliko otrok, pri katerih želimo spodbujati pozitiven odnos do knjige in branja. Krajevna knjižnica Videm je prijeten prostor, v katerem lahko obiskovalci preživljajo svoj prosti čas ali najdejo čas za pogovor.