07 490 4000

Petinštirideset let je dolgo obdobje, v katerem so odrasle generacije, spremenil se je svet, storjen je bil velik korak naprej na področju znanosti in tehnologije. V korak z razvojem je šla tudi naša knjižnica. Že zdavnaj je prerasla okvire toplega in na prvi pogled udobnega prostora kapucinskega samostana, kjer knjižničarke le izposojajo knjige, ki na policah čakajo na bralca. V knjižnici smo vseskozi sledili razvojnim tendencam sodobne družbe in danes v njej nudimo vrsto drugih gradiv na različnih nosilcih zvoka ali slike, naši uporabniki pa lahko na računalnikih v prostorih vseh naših enot iščejo informacije s svetovnega spleta ali tudi od doma dostopajo do različnih baz podatkov.

Za izpolnjevanje nalog, ki nam jih nalaga tudi zakonodaja, so pomembni tudi sodobni prostori vseh naših enot, kjer naši uporabniki lahko preživljajo svoj prosti čas in se počutijo prijetno kot v prostorih domače dnevne sobe. Upamo, da nam bo skupaj s prizadevanji lokalne skupnosti uspelo v kratkem času zgraditi novo osrednjo knjižnico v starem mestnem jedru, kjer bodo lahko ob knjigi in različnih dejavnostih rasle nove zvedave generacije. Znanje in zgodbe iz našega lokalnega okolja, ki jih hranimo v naši domoznanski zbirki (hiši zakladov), v bogati kapucinski knjižnici in speedway zbirki, so pomembna popotnica v življenju vsakega občana občin Krško in Kostanjevica na Krki ter tudi vsakega Posavca, ki ga bo življenjska pot morda popeljala tudi v druga kulturna okolja.

Pri uresničevanju nalog sodobne knjižnice, ki temelji na bogati tradiciji preteklih obdobij, so najpomembnejši ljudje - knjižničarke in knjižničarji, ki s svojim znanjem ustvarjajo razpoznavno vlogo knjižnice v lokalnem okolju.

Prav vi naši uporabniki in tudi vsi tisti, ki razmišljate, da bi to postali, ste »središče knjižničnega vesolja«. Z uvajanjem novih storitev, dejavnosti in servisov, ki so povezane z sodobnimi informacijskimi tehnologijami, se podirajo knjižnični zidovi in iz dneva v dan globlje vstopamo na področje virtualne knjižnice.

45 let dobrega branja – znanja – informacij – vseživljenjskega učenja – prijetnega druženja – zanimivih prireditev – različnih projektov – ustvarjalnih idej.

Veselimo se prihodnosti z vami!

DELOVNI ČAS IN KONTAKT

Osrednja knjižnica